Ohrid - City of UNESCO

Локална самоуправа

Додатни информации

::
ţ 16 ȣ -
Untitled Document

, , , 16- .

.

- , , - . . „ “ , - .

„ “, .

. - .

8 000 . „. “ . . 򠠠 . „“ .

.

. 9 11 . 9 11 „. “ , „ “ „. “.

2008 堠 , (), , „ “ „ “.

: www.ohrid.gov.mk

:  1268  
: 01.12.15

Настани

Окт 23 Ден на македонската револуционерна борба

Ное 7 Ден на ослободувањето на Охрид

Ное 22 Ден на албанската азбука

Календар на настани

Актуелни информации

Информации од урбанистичката сфера

Информации за даночни обврзници

Корисни линкови


360

 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©