Ohrid - City of UNESCO

Локална самоуправа

Додатни информации

::
ȣ Σ
Untitled Document

, - , ࠠ .
- 3 2015 8 000 . . , „. “ 500 . , ࠠ . „“ 50 .
.
. 9 11 . 9 11 „. “ , „ “ „. “.
- , , (), , „ “ „ “.
- „ “. , 2008 - „ - “.

: www.ohrid.gov.mk

:  1269  
: 30.11.15

Настани

Окт 18 Патронен празник на ОУТУ „Ванчо Питошески“

Окт 23 Ден на македонската револуционерна борба

Ное 7 Ден на ослободувањето на Охрид

Календар на настани

Актуелни информации

Информации од урбанистичката сфера

Информации за даночни обврзници

Корисни линкови


360

 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©