Ohrid - City of UNESCO

Локална самоуправа

Додатни информации

::
ō
Untitled Document

. „“, „“ , „“ „“.
„ “ , „“ , „“ . „ “.

. 1.300.000 .

„. “, 3 „ “ „“.

, .
. .

.

.

: www.ohrid.gov.mk

:  1225  
: 25.11.15

Настани

Јул 31 Едриличарска регата

Авг 2 Илинден- Ден на Републиката

Авг 9 Свети Климент Охридски - летен

Календар на настани

Актуелни информации


Информации од урбанистичката сфера

Информации за даночни обврзници

Корисни линкови


360

 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©