Ohrid - City of UNESCO

Локална самоуправа

Додатни информации

::
Untitled Document

, , ,, ,, ࠠ , .

, , .
- ѝ -ࠣ , , . ѝ , - .
, , . , , ,  .

- , , . , , , . , , .
, , , , , .

- , . , - , , .

- , , , , , . , 弝 . , . . , , , . ༝ : : , , .

, .

- . ,, ,, . 砠 , , . 堠 , .

1957 . . , , , , , , .

: www.ohrid.gov.mk

:  1227  
: 21.11.15

Настани

Јул 31 Едриличарска регата

Авг 2 Илинден- Ден на Републиката

Авг 9 Свети Климент Охридски - летен

Календар на настани

Актуелни информации


Информации од урбанистичката сфера

Информации за даночни обврзници

Корисни линкови


360

 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©