Ohrid - City of UNESCO

Локална самоуправа

Додатни информации

::
ȣ
Untitled Document

, , .
, . , . , . .

5 . , . . .

Γ , 55 , , . , .

- Γ , . , , 50-60 Γ, 100 -110 , Γ 50 60 . , , , .

, . .

, . , 2016 . 77 , , . , 6000 .

2016 . .

: www.ohrid.gov.mk

:  1256  
: 12.11.15

Настани

Окт 23 Ден на македонската револуционерна борба

Ное 7 Ден на ослободувањето на Охрид

Ное 22 Ден на албанската азбука

Календар на настани

Актуелни информации

Информации од урбанистичката сфера

Информации за даночни обврзници

Корисни линкови


360

 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©