Ohrid - City of UNESCO

Локална самоуправа

Додатни информации

::
Untitled Document

, , . , .

- , , . . , , , , . , . . . 298 , , , . , .

, .

- , , . , . . . . - .

50 60 30.000 , 2,5 .

: www.ohrid.gov.mk

:  1248  
: 12.11.15

Настани

Сеп 28 Меѓународен ден на Бошњаците

Окт 6 Годишнина од смртта на Цар Самоил

Окт 7 Европски ден на туризмот

Календар на настани

Актуелни информации

Информации од урбанистичката сфера

Информации за даночни обврзници

Корисни линкови


360

 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©