Ohrid - City of UNESCO

Локална самоуправа

Додатни информации

::
Γ
Untitled Document

, .
䠠 2015- 2016- .

- , . , 692 6 .  7 . 400, ࠠ 15 . . . . 弝 . 6. 355 247 11. 196 607 . , , . -

.

. , . , , . , , , , . . , . , - .

, , . , , . , . . , . . , , . . , . . . . . , . , , - .

, . 1100 4. ,  7. 5.539.681 .

: www.ohrid.gov.mk

:  1289  
: 12.11.15

Настани

Окт 23 Ден на македонската револуционерна борба

Ное 7 Ден на ослободувањето на Охрид

Ное 22 Ден на албанската азбука

Календар на настани

Актуелни информации

Информации од урбанистичката сфера

Информации за даночни обврзници

Корисни линкови


360

 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©