Ohrid - City of UNESCO

Локална самоуправа

Додатни информации

::
Untitled Document

„ 2013“ . „ “, 8 , 6 .
- , . . , . „ La Provence“, 70 , 600.000 . , , , . , . , , .

, , , , .

: www.ohrid.gov.mk

:  1257  
: 12.11.15

Настани

Окт 18 Патронен празник на ОУТУ „Ванчо Питошески“

Окт 23 Ден на македонската револуционерна борба

Ное 7 Ден на ослободувањето на Охрид

Календар на настани

Актуелни информации

Информации од урбанистичката сфера

Информации за даночни обврзници

Корисни линкови


360

 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©