Ohrid - City of UNESCO

Локална самоуправа

Додатни информации

::

„ “ „ “ „ “ .

, .

  - , . , , 7 - , „ “ . , , „ “ , , . , ,, , . , , , , . , , , . , , – .


.

  -  2013 . . . , . 872 , 116 . , , - , - , - , , , ; , , , . „“, „“ „“, , , . 230 . 35 . , 2015 . 40 . 6 , – .


1963 . 1971 „ “ 1987 .

: www.ohrid.gov.mk

:  1345  
: 06.11.15

Настани

Окт 23 Ден на македонската револуционерна борба

Ное 7 Ден на ослободувањето на Охрид

Ное 22 Ден на албанската азбука

Календар на настани

Актуелни информации

Информации од урбанистичката сфера

Информации за даночни обврзници

Корисни линкови


360

 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©