Ohrid - City of UNESCO

Локална самоуправа

Додатни информации

::
71

ⓠ , , 7 - .


, .


- - , 1 , , . , . , , . 蠠 , , . , , . , . , , , , . , , , , , . , , , . , , 蠠 . , , 18 30 . . , - , , . , , , . . . , 蠠 , 2016 , 2 4 . . . . , , . - .


.


- . , , . , , , - .


, , .


,                 . .  : , . , . .

    , .

: www.ohrid.gov.mk

:  1260  
: 06.11.15

Настани

Јул 31 Едриличарска регата

Авг 2 Илинден- Ден на Републиката

Авг 9 Свети Климент Охридски - летен

Календар на настани

Актуелни информации


Информации од урбанистичката сфера

Информации за даночни обврзници

Корисни линкови


360

 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©