Ohrid - City of UNESCO

Локална самоуправа

Додатни информации

::
: Ł ȣ
Untitled Document

, 8 .
, .


, , , . .

, , , ,   , , . . , , . ,   , , , , , , .
, , , , -, . , , , ,   ,      ,   .
: , , , .  . .
, , . , 弝 .    , , . 
30 , , , , , .
, , . , , , , .
, , .
,   , " ",   , , , , .
,    
  .


, , , , , . . , .

: www.ohrid.gov.mk

:  1262  
: 06.11.15

Настани

Окт 23 Ден на македонската револуционерна борба

Ное 7 Ден на ослободувањето на Охрид

Ное 22 Ден на албанската азбука

Календар на настани

Актуелни информации

Информации од урбанистичката сфера

Информации за даночни обврзници

Корисни линкови


360

 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©