Ohrid - City of UNESCO

Локална самоуправа

Додатни информации

::
Δ ȣ
Untitled Document

, „ ”, - . , , „ ”.

- , . „ ” , . , , . , - , .

, , .

: www.ohrid.gov.mk

:  1215  
: 05.11.15

Настани

Јун 29 Меѓународен филмски фестивал

Јул 3 Свети Наум Охридски Чудотворец

Јул 6 Годишнина од формирањето на првата востаничка чета во с. Велгошти

Календар на настани

Актуелни информации


Информации од урбанистичката сфера

Информации за даночни обврзници

Корисни линкови


360

 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©