Ohrid - City of UNESCO

Локална самоуправа

Додатни информации

::
Untitled Document

: 05.11.2015 ()

„ “
: 19.00
:

: 06.11.2015 ()

-
: 11.00
: -

7
:13.00
:

- .
-
-
- -

„“ ( O )

: 14.30
: „“-

„ “
: 18.00

: www.ohrid.gov.mk

:  1229  
: 05.11.15

Настани

Јул 31 Едриличарска регата

Авг 2 Илинден- Ден на Републиката

Авг 9 Свети Климент Охридски - летен

Календар на настани

Актуелни информации


Информации од урбанистичката сфера

Информации за даночни обврзници

Корисни линкови


360

 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©