Ohrid - City of UNESCO

Локална самоуправа

Додатни информации

::
֓
Untitled Document

. 306.328 18.839.172 .


- , . , . . , , . , , .

, .

- . , . . . . . - .

, , 1.1 ³ 120 240 16+1m3. 1.1³ 120-240 9+1m3. 1.1³ 120-240 3³. .

, ֓ .

, 16 . 15 17 .


: www.ohrid.gov.mk

:  1280  
: 03.11.15

Настани

Окт 18 Патронен празник на ОУТУ „Ванчо Питошески“

Окт 23 Ден на македонската револуционерна борба

Ное 7 Ден на ослободувањето на Охрид

Календар на настани

Актуелни информации

Информации од урбанистичката сфера

Информации за даночни обврзници

Корисни линкови


360

 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©