Ohrid - City of UNESCO

Локална самоуправа

Додатни информации

::
ȣ ѓ
Untitled Document

, - . , , , , .


- , . , . , , - .


, , , , , .


- , , . 3,7 , 2016 4,7 - .


, , .

: www.ohrid.gov.mk

:  1213  
: 03.11.15

Настани

Јун 29 Меѓународен филмски фестивал

Јул 3 Свети Наум Охридски Чудотворец

Јул 6 Годишнина од формирањето на првата востаничка чета во с. Велгошти

Календар на настани

Актуелни информации


Информации од урбанистичката сфера

Информации за даночни обврзници

Корисни линкови


360

 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©