Ohrid - City of UNESCO

Локална самоуправа

Додатни информации

::
Σ
Untitled Document

, , ,                     .
1 .


  .
 


-         210 2.   .    .     .        ,    ,      .      15 .         .   , , , ,   -   .


, .
 


- ,   . - .


    , .


- 5  300 000 . 11 .   . . . 18 30 .   50 ,         30 , 18 12 ,   72   .

: www.ohrid.gov.mk

:  1223  
: 30.10.15

Настани

Јул 31 Едриличарска регата

Авг 2 Илинден- Ден на Републиката

Авг 9 Свети Климент Охридски - летен

Календар на настани

Актуелни информации


Информации од урбанистичката сфера

Информации за даночни обврзници

Корисни линкови


360

 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©