Ohrid - City of UNESCO

Локална самоуправа

Додатни информации

::
JA ȣ
Untitled Document

(. .61/2004,64/2005,92/2007 123/2012) (. .38/2005,110/2008,118/2008 51/2011) ,:

JA

:

1. 2015 .
* .

2. :
* .

3. ( ) , .
:


100 0000000630 95

..

1

( )

840-152-03210

717 112

2

..

840-152-03294

717 133

. ( )

: www.ohrid.gov.mk

:  1217  
: 29.10.15

Настани

Јун 29 Меѓународен филмски фестивал

Јул 3 Свети Наум Охридски Чудотворец

Јул 6 Годишнина од формирањето на првата востаничка чета во с. Велгошти

Календар на настани

Актуелни информации


Информации од урбанистичката сфера

Информации за даночни обврзници

Корисни линкови


360

 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©