Ohrid - City of UNESCO

Локална самоуправа

Додатни информации

::
Ł ȓ
Untitled Document

, 1.11.2015 (), . .
. 15.11.2015 ( ) , , ༝ .
, .

: www.ohrid.gov.mk

:  1260  
: 29.10.15

Настани

Окт 18 Патронен празник на ОУТУ „Ванчо Питошески“

Окт 23 Ден на македонската револуционерна борба

Ное 7 Ден на ослободувањето на Охрид

Календар на настани

Актуелни информации

Информации од урбанистичката сфера

Информации за даночни обврзници

Корисни линкови


360

 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©