Ohrid - City of UNESCO

Локална самоуправа

Додатни информации

::
Ł ȣ ȣ
Untitled Document

, , ().- 12 . , . , . , , 2008 , , - .


, , - ༝ , .


- . , - - .


, , .


- , , . , , . , , . , , . , Ѡ - .


, , .


- , , , . . , , - .


12 , . , , - , , , , .

: www.ohrid.gov.mk

:  1265  
: 28.10.15

Настани

Окт 23 Ден на македонската револуционерна борба

Ное 7 Ден на ослободувањето на Охрид

Ное 22 Ден на албанската азбука

Календар на настани

Актуелни информации

Информации од урбанистичката сфера

Информации за даночни обврзници

Корисни линкови


360

 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©