Ohrid - City of UNESCO

Локална самоуправа

Додатни информации

::
Ł ȣ
Untitled Document

. , - . , , - . , .


, 2015-2020 2020 . , 30- 2014 .

, - , . .

, ༝ , . .

, .

: www.ohrid.gov.mk

:  1255  
: 27.10.15

Настани

Окт 23 Ден на македонската револуционерна борба

Ное 7 Ден на ослободувањето на Охрид

Ное 22 Ден на албанската азбука

Календар на настани

Актуелни информации

Информации од урбанистичката сфера

Информации за даночни обврзници

Корисни линкови


360

 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©