Ohrid - City of UNESCO

Локална самоуправа

Додатни информации

::
ȣ 1, 1.4 1, 2015 - 2020
Untitled Document

1, 1.4 1, 2015 2020.  27.10.2015 09.11.2015 ., 02.11.2015 . () 12:00 . . , 14:00 16:00 .  .

1, 1.4 1, 2015 - 2020

 

: www.ohrid.gov.mk

:  1245  
: 27.10.15

Настани

Сеп 28 Меѓународен ден на Бошњаците

Окт 6 Годишнина од смртта на Цар Самоил

Окт 7 Европски ден на туризмот

Календар на настани

Актуелни информации

Информации од урбанистичката сфера

Информации за даночни обврзници

Корисни линкови


360

 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©