Ohrid - City of UNESCO

Локална самоуправа

Додатни информации

::
23 -
Untitled Document

, , 23 - , , .

༝ 23 - . . , 1903, 1944 1991 , , , , .

, , . , , . 弝 .
༝ , , . . , , , .
. , . !
23 !- .

: www.ohrid.gov.mk

:  1252  
: 22.10.15

Настани

Окт 23 Ден на македонската револуционерна борба

Ное 7 Ден на ослободувањето на Охрид

Ное 22 Ден на албанската азбука

Календар на настани

Актуелни информации

Информации од урбанистичката сфера

Информации за даночни обврзници

Корисни линкови


360

 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©