Ohrid - City of UNESCO

Локална самоуправа

Додатни информации

::
ȣ
Untitled Document

, 30- „ “ .
- , - .   , .

( "Ness" " Gett" ) , . ( "Shtang" ) , .

( "Biosense Webster" ) .

, .

: www.ohrid.gov.mk

:  1272  
: 19.10.15

Настани

Окт 23 Ден на македонската револуционерна борба

Ное 7 Ден на ослободувањето на Охрид

Ное 22 Ден на албанската азбука

Календар на настани

Актуелни информации

Информации од урбанистичката сфера

Информации за даночни обврзници

Корисни линкови


360

 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©