Ohrid - City of UNESCO

Локална самоуправа

Додатни информации

::
Untitled Document

, 2015 , „ “ 20 : , , - . 5 .
.
15.10.2015 9 , 19 Σ „ “.
O 29.10.2015 .

, , .

(༝ , , ). , .

: www.ohrid.gov.mk

:  1224  
: 14.10.15

Настани

Јул 31 Едриличарска регата

Авг 2 Илинден- Ден на Републиката

Авг 9 Свети Климент Охридски - летен

Календар на настани

Актуелни информации


Информации од урбанистичката сфера

Информации за даночни обврзници

Корисни линкови


360

 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©