Ohrid - City of UNESCO

Локална самоуправа

Додатни информации

::
Untitled Document

. 12 , 95 . , . .

 , , „ “, .

- . . „“ . . „“ . ༠ „ “ „ “ „“. . , , . . , - .

- , . „“ . - .

, . , - , .

- , , . , - .

- , 700 - .

.

- . . - „ “ .

37 . . . , .

: www.ohrid.gov.mk

:  1260  
: 12.10.15

Настани

Окт 23 Ден на македонската револуционерна борба

Ное 7 Ден на ослободувањето на Охрид

Ное 22 Ден на албанската азбука

Календар на настани

Актуелни информации

Информации од урбанистичката сфера

Информации за даночни обврзници

Корисни линкови


360

 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©