Ohrid - City of UNESCO

Локална самоуправа

Додатни информации

::
Untitled Document

, . , . .
.

- , , , , , , ༝ , .

, , , 弝 . , .

, .

, , .

- , . , , ༝ . - , , . , , . , , .

, .
. , 50 , .
, , , , . , .

: www.ohrid.gov.mk

:  1266  
: 11.10.15

Настани

Окт 18 Патронен празник на ОУТУ „Ванчо Питошески“

Окт 23 Ден на македонската револуционерна борба

Ное 7 Ден на ослободувањето на Охрид

Календар на настани

Актуелни информации

Информации од урбанистичката сфера

Информации за даночни обврзници

Корисни линкови


360

 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©