Ohrid - City of UNESCO

Локална самоуправа

Додатни информации

::
11 -
Untitled Document

, , 11 - . , , .

- , , , . , , . - , , -, , , , ..." . . , , 8 1991 , , , . . , , . , , 弝 弝 . , . , 11 , - .

11 - , . - , . , . . , . 11 1941 , , - . .

- . , - , .

11 2015 11 , - - .

: www.ohrid.gov.mk

:  1288  
: 09.10.15

Настани

Окт 23 Ден на македонската револуционерна борба

Ное 7 Ден на ослободувањето на Охрид

Ное 22 Ден на албанската азбука

Календар на настани

Актуелни информации

Информации од урбанистичката сфера

Информации за даночни обврзници

Корисни линкови


360

 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©