Ohrid - City of UNESCO

Локална самоуправа

Додатни информации

::
ȣ
Untitled Document

600 , , .

, , , . - , .

- - , .

༝ : , , .

, , . . . , , , , , , , . , , , , :

- . ༝ , , , , . , , , , , ༝ . ༝ , , :

-, , , , . , - , . , , .

, , 30 15 .

: www.ohrid.gov.mk

:  1269  
: 09.10.15

Настани

Окт 23 Ден на македонската револуционерна борба

Ное 7 Ден на ослободувањето на Охрид

Ное 22 Ден на албанската азбука

Календар на настани

Актуелни информации

Информации од урбанистичката сфера

Информации за даночни обврзници

Корисни линкови


360

 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©