Ohrid - City of UNESCO
 

Локална самоуправа

Додатни информации

::
- . ȓ
Untitled Document

16 18 .07-3394/6 28.10.2011 , :


    -   . ȓ

 

            . 2015 ,       . .

        , , .

 

         , , .

             .  .

           . .

20.11.2015 .  

        .

        :

. .57, ( . ).                                                                 

   

   

 

: www.ohrid.gov.mk

:  1227  
: 07.10.15

Настани

Јул 31 Едриличарска регата

Авг 2 Илинден- Ден на Републиката

Авг 9 Свети Климент Охридски - летен

Календар на настани

Актуелни информации


Информации од урбанистичката сфера

Информации за даночни обврзници

Корисни линкови


360

 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©