Ohrid - City of UNESCO

Локална самоуправа

Додатни информации

::
- . ȓ
Untitled Document

18 .07-3394/6 28.10.2011 , , :


ʠ Π ͠ ʠ Ӡ Р
- „. “


1. „. “ 2015 , a „. “.

2. , .

3. , , .

4. . .

5. 20- 2015 . .

6. : - .„ “ .57, ( „ “).

ȣ

ȣ

,

: www.ohrid.gov.mk

:  1252  
: 07.10.15

Настани

Окт 18 Патронен празник на ОУТУ „Ванчо Питошески“

Окт 23 Ден на македонската револуционерна борба

Ное 7 Ден на ослободувањето на Охрид

Календар на настани

Актуелни информации

Информации од урбанистичката сфера

Информации за даночни обврзници

Корисни линкови


360

 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©