Ohrid - City of UNESCO

Локална самоуправа

Додатни информации

::
Untitled Document

, - , , .

, , . , , .
, , , .

- , 19.000 , 11.000 , 57,8 . 17.3 . .  “. , , , , . , , . - - .

.

, . .  . , - .

, . , , .

: www.ohrid.gov.mk

:  658  
: 04.10.15

Настани

Мар 20 Патронен празник на ОУ Живко Чинго

Мар 22 Светски ден за заштита на водите

Апр 7 Светски ден на здравјето

Календар на настани

Актуелни информации

Информации од урбанистичката сфера

Информации за даночни обврзници

Корисни линкови


360

 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©