Ohrid - City of UNESCO

Локална самоуправа

Додатни информации

::
Untitled Document

( 04.10. 2015) 堠 .
„. “ 09 13 ࠠ , 堠 .

2000 29- . , , 17.3 .
.
. , , .

, .

.

: www.ohrid.gov.mk

:  1249  
: 02.10.15

Настани

Окт 18 Патронен празник на ОУТУ „Ванчо Питошески“

Окт 23 Ден на македонската револуционерна борба

Ное 7 Ден на ослободувањето на Охрид

Календар на настани

Актуелни информации

Информации од урбанистичката сфера

Информации за даночни обврзници

Корисни линкови


360

 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©