Ohrid - City of UNESCO

Локална самоуправа

Додатни информации

::
ō
Untitled Document

„ “ , 30 (), 10 , „ “ . „ “ , , .


„ “, , .


, .

: www.ohrid.gov.mk

:  1246  
: 29.09.15

Настани

Сеп 28 Меѓународен ден на Бошњаците

Окт 6 Годишнина од смртта на Цар Самоил

Окт 7 Европски ден на туризмот

Календар на настани

Актуелни информации

Информации од урбанистичката сфера

Информации за даночни обврзници

Корисни линкови


360

 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©