Ohrid - City of UNESCO

Локална самоуправа

Додатни информации

::
Σ
Untitled Document

. SWISSCONTACT, , . . , .. .

.


- , , . . . , , 2019 - , , .


- , . , . , . SWISSCONTAC , ,,, - .


. , .


- , SWISSCONTACT . . SWISSCONTACT . SWISSCONTACT. . . ࠠ . 2016 300 - .


, 堠 .

: www.ohrid.gov.mk

:  1234  
: 23.09.15

Настани

Јул 31 Едриличарска регата

Авг 2 Илинден- Ден на Републиката

Авг 9 Свети Климент Охридски - летен

Календар на настани

Актуелни информации


Информации од урбанистичката сфера

Информации за даночни обврзници

Корисни линкови


360

 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©