Ohrid - City of UNESCO

Локална самоуправа

Додатни информации

::
Untitled Document

- , - , , .


- 2017 . , 2,8 - - . . - , 10 14 , 10 .
- , , . , . 堠
- .


, - , . 2020 - .


༝ - , .

: www.ohrid.gov.mk

:  1260  
: 22.09.15

Настани

Окт 23 Ден на македонската револуционерна борба

Ное 7 Ден на ослободувањето на Охрид

Ное 22 Ден на албанската азбука

Календар на настани

Актуелни информации

Информации од урбанистичката сфера

Информации за даночни обврзници

Корисни линкови


360

 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©