Ohrid - City of UNESCO

Локална самоуправа

Додатни информации

::
ȣ .. 8 ˣ ȓ
Untitled Document

 .. - 19.09.2015 .()  (, , , , .) .. 8 .


          10.00   .. .046/265-353 , ..   .

 

: www.ohrid.gov.mk

:  1214  
: 18.09.15

Настани

Јун 29 Меѓународен филмски фестивал

Јул 3 Свети Наум Охридски Чудотворец

Јул 6 Годишнина од формирањето на првата востаничка чета во с. Велгошти

Календар на настани

Актуелни информации


Информации од урбанистичката сфера

Информации за даночни обврзници

Корисни линкови


360

 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©