Ohrid - City of UNESCO

Локална самоуправа

Додатни информации

::
Untitled Document

ࠠ . , .


. 10.397 636 .


, 24 . 3 . , .


. . 4.960 226 .

: www.ohrid.gov.mk

:  1336  
: 17.09.15

Настани

Окт 18 Патронен празник на ОУТУ „Ванчо Питошески“

Окт 23 Ден на македонската револуционерна борба

Ное 7 Ден на ослободувањето на Охрид

Календар на настани

Актуелни информации

Информации од урбанистичката сфера

Информации за даночни обврзници

Корисни линкови


360

 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©