Ohrid - City of UNESCO

Локална самоуправа

Додатни информации

::
ȣ
Untitled Document

530.000 .. .

, '''' '''' .

, '''', , .

- . , , 弝 , - .

'''', 200 .

, , , '' '' '' '' , '' ''.

: www.ohrid.gov.mk

:  1268  
: 14.09.15

Настани

Окт 23 Ден на македонската револуционерна борба

Ное 7 Ден на ослободувањето на Охрид

Ное 22 Ден на албанската азбука

Календар на настани

Актуелни информации

Информации од урбанистичката сфера

Информации за даночни обврзници

Корисни линкови


360

 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©