Ohrid - City of UNESCO

Локална самоуправа

Додатни информации

::
ȣ
Untitled Document

„ “ , - - . „ “ , „ “.

- - - - . „ , , , “, .

, , , , „ “, , .

- , , - , . „ “, , , , .

, 863 .„ , . , .

, , . o , , .

, . , 13- 14- , - , .

: www.ohrid.gov.mk

:  1266  
: 10.09.15

Настани

Окт 23 Ден на македонската револуционерна борба

Ное 7 Ден на ослободувањето на Охрид

Ное 22 Ден на албанската азбука

Календар на настани

Актуелни информации

Информации од урбанистичката сфера

Информации за даночни обврзници

Корисни линкови


360

 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©