Ohrid - City of UNESCO

Локална самоуправа

Додатни информации

::
ȓ
Untitled Document

, . , , .

- , . , . 770 , 7,5 9 1,8 2,5 . , , 11 . 11.631.750 , , . , .

, . ““ , “ “ “ “.

- , “ “, “ “, “ “ . 24 3 . , . , . 16.871.331 , 11.911.106 “ “ 4.960.225 “ “. “ “, , , .

, , , .

: www.ohrid.gov.mk

:  1308  
: 09.09.15

Настани

Окт 23 Ден на македонската револуционерна борба

Ное 7 Ден на ослободувањето на Охрид

Ное 22 Ден на албанската азбука

Календар на настани

Актуелни информации

Информации од урбанистичката сфера

Информации за даночни обврзници

Корисни линкови


360

 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©