Ohrid - City of UNESCO

Локална самоуправа

Додатни информации

::
Untitled Document

, ࠠ 蠠 .

. . , .

, , 7- , , , , , 15- , , , , , 8- , , , , , , , 400 2 - , .

.

: www.ohrid.gov.mk

:  1220  
: 02.09.15

Настани

Јун 29 Меѓународен филмски фестивал

Јул 3 Свети Наум Охридски Чудотворец

Јул 6 Годишнина од формирањето на првата востаничка чета во с. Велгошти

Календар на настани

Актуелни информации


Информации од урбанистичката сфера

Информации за даночни обврзници

Корисни линкови


360

 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©