Ohrid - City of UNESCO

Локална самоуправа

Додатни информации

::
Untitled Document

„ „ „ „. .

.„ „ „ „: , , .

...

: www.ohrid.gov.mk

:  1214  
: 02.09.15

Настани

Јун 29 Меѓународен филмски фестивал

Јул 3 Свети Наум Охридски Чудотворец

Јул 6 Годишнина од формирањето на првата востаничка чета во с. Велгошти

Календар на настани

Актуелни информации


Информации од урбанистичката сфера

Информации за даночни обврзници

Корисни линкови


360

 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©