Ohrid - City of UNESCO

Локална самоуправа

Додатни информации

::
Ł
Untitled Document

2015-16 . 501 , 4 762 2 258 .
„ “ . „ “, ࠠ . .

. , , , .

„ “ .

. , , . , .

, . - .

„ “. ༝ , .

- , . . . , , , , . , . , , . - .

  20.000 , 190.000 85.000 337 105 .

: www.ohrid.gov.mk

:  1298  
: 01.09.15

Настани

Окт 23 Ден на македонската револуционерна борба

Ное 7 Ден на ослободувањето на Охрид

Ное 22 Ден на албанската азбука

Календар на настани

Актуелни информации

Информации од урбанистичката сфера

Информации за даночни обврзници

Корисни линкови


360

 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©