Ohrid - City of UNESCO

Локална самоуправа

Додатни информации

::
Untitled Document

, - . , .

15 10.000 . 7.000 ѝ , - 3.000 .

, .

- ࠠ , , . . 堠 - , . , , 堠 . , , . , 堠 .- .

- .

: www.ohrid.gov.mk

:  1234  
: 30.08.15

Настани

Јул 31 Едриличарска регата

Авг 2 Илинден- Ден на Републиката

Авг 9 Свети Климент Охридски - летен

Календар на настани

Актуелни информации


Информации од урбанистичката сфера

Информации за даночни обврзници

Корисни линкови


360

 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©