Ohrid - City of UNESCO

Локална самоуправа

Додатни информации

::
Untitled Document

29- . .

༝ 29- , , . - , , , , , “ ” 30 , .

, , , , , , . . “” . - .

. - , „ “ , .

, . . . ༝ - .

.

, .

: www.ohrid.gov.mk

:  1267  
: 29.08.15

Настани

Јул 31 Едриличарска регата

Авг 2 Илинден- Ден на Републиката

Авг 9 Свети Климент Охридски - летен

Календар на настани

Актуелни информации


Информации од урбанистичката сфера

Информации за даночни обврзници

Корисни линкови


360

 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©