Ohrid - City of UNESCO

Локална самоуправа

Додатни информации

::
2015
Untitled Document

, , 30 , . , , , .

- 9 , 15 . 11 30 , , 12 . , , , .

, , , , , , .

, . - , - 10 11 , 14 .

: www.ohrid.gov.mk

:  1241  
: 27.08.15

Настани

Јул 31 Едриличарска регата

Авг 2 Илинден- Ден на Републиката

Авг 9 Свети Климент Охридски - летен

Календар на настани

Актуелни информации


Информации од урбанистичката сфера

Информации за даночни обврзници

Корисни линкови


360

 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©