Ohrid - City of UNESCO

Локална самоуправа

Додатни информации

::
Untitled Document

ࠠ „ “ 16 .

, 20 400 „ “ .

, .

- 16 -, , . , , . , , , , . „ “ . . , , , , . , „ „ . - . , , , - .

.

: www.ohrid.gov.mk

:  1245  
: 24.08.15

Настани

Окт 23 Ден на македонската револуционерна борба

Ное 7 Ден на ослободувањето на Охрид

Ное 22 Ден на албанската азбука

Календар на настани

Актуелни информации

Информации од урбанистичката сфера

Информации за даночни обврзници

Корисни линкови


360

 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©