Ohrid - City of UNESCO

Локална самоуправа

Додатни информации

::
Ł
Untitled Document

. , , 2015 16 . .

2000 144 , , , , , , 䠠 2015 . 144 5- ࠠ . . 18 . .

蓠 16 . 21 . , .

: www.ohrid.gov.mk

:  1274  
: 23.08.15

Настани

Окт 18 Патронен празник на ОУТУ „Ванчо Питошески“

Окт 23 Ден на македонската револуционерна борба

Ное 7 Ден на ослободувањето на Охрид

Календар на настани

Актуелни информации

Информации од урбанистичката сфера

Информации за даночни обврзници

Корисни линкови


360

 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©