Ohrid - City of UNESCO

Локална самоуправа

Додатни информации

::
΍ Γ
Untitled Document

27 ࠠ „ “, , , .

. , .

- , , . . . , ,    ,   , , . , , , , .   , , , , , , . 蠠 „ “-

„ “ , , .

, , . , .

, . , , , .

„ , “ .

„ “ 2008 , , , , .

: www.ohrid.gov.mk

:  1352  
: 15.08.15

Настани

Окт 23 Ден на македонската револуционерна борба

Ное 7 Ден на ослободувањето на Охрид

Ное 22 Ден на албанската азбука

Календар на настани

Актуелни информации

Информации од урбанистичката сфера

Информации за даночни обврзници

Корисни линкови


360

 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©