Ohrid - City of UNESCO

Локална самоуправа

Додатни информации

::
Untitled Document

, „ . “ , „ “. , , 80 , .

- , . , , „. “ , „“, .

, . , , , .

, , , . , . , , . , .
, , , . .

80 , - .

 

80 , . „ , 弝 . , “ . ༝ , .

, , „ “ , 73 , .

: www.ohrid.gov.mk

:  1214  
: 14.08.15

Настани

Јун 29 Меѓународен филмски фестивал

Јул 3 Свети Наум Охридски Чудотворец

Јул 6 Годишнина од формирањето на првата востаничка чета во с. Велгошти

Календар на настани

Актуелни информации


Информации од урбанистичката сфера

Информации за даночни обврзници

Корисни линкови


360

 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©